Profil szkoły Historia Działalność opiekuńcza Sale i gabinety Co słychać w szkole

Działalność opiekuńcza w naszej szkole

Co słychać w szkole

IMPREZY SZKOLNE

·       Pasowanie na Ucznia

·       Szkolny Rajd Jesienny „Święto Pieczonego Ziemniaka”

·       Wigilia szkolna

·       Bal karnawałowy – na zakończenie I semestru

·       Pasowanie na czytelnika dla „pierwszaków”

·       Miejski Konkurs Języka Niemieckiego

·       Festyn Rodzinny

·       Uroczystości cykliczne, rocznicowe itd.

Dodatkowo oferujemy naszym uczniom :

Ø   Kontakt ze sztuką (wyjścia do kin, teatrów, muzeów),

Ø   Wyjazdy na wycieczki szkolne i zielone szkoły,

Ø   Letnie i zimowe wyjazdy na kolonie, obozy i zimowiska.

Na uczniów klas VI, którzy w ciągu całego pobytu w szkole byli najaktywniejsi i wykazali się inwencja twórczą, a tym samym otrzymali najlepsze oceny oczekują nagrody i wpisy do ZŁOTEJ KSIĘGI.

O tym jeszcze nie pisaliśmy:

Ø    Jesteśmy dumni ze swego otoczenia, a to za sprawą pięknego ogrodu. Takiego „zielonego podwórka” może nam pozazdrościć każda szczecińska szkoła. Wokół budynku rośnie wiele pięknych i rzadkich drzew i krzewów, w tym magnolie. Tu też znajduje się drewniany plac zabaw dla najmłodszych.

Ø    Aby „droga do szkoły” była lżejsza wyposażyliśmy pracownie w podręczniki do korzystania na lekcji. Dzieci nie noszą własnych podręczników.

Ø    Od 2002 roku wychowawcy realizują program profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa uczniów. Program opracowała grupa naszych nauczycieli. Znalazł on akceptację Wydziału Spraw Społecznych i jest wdrażany do realizacji przez inne szczecińskie szkoły.

Pragniemy Państwa poinformować, że w naszej szkole państwa dzieci mają szansę uzyskać fachową pomoc w pokonywaniu specyficznych trudności w uczeniu się. Pedagodzy specjalni prowadzą zajęcia z dziećmi z orzeczeniami o nauczaniu indywidualnym, oraz opiniami psychologiczno-pedagogicznymi. Prowadzimy zajęcia z dziećmi głuchoniemymi, niedosłyszącymi, niedowidzącymi, niewidomymi, z porażeniem mózgowym, upośledzonymi, dyslektycznymi, autystycznymi, z zaburzeniami mowy i innymi mającymi trudności w nauce.

Dostosowujemy nauczanie do potrzeb i możliwości dziecka. Zajęcia prowadzone są odpowiednimi narzędziami: językiem migowym, językiem palcowym, oraz braillem, socjoterapią muzykoterapią, stymulacją wielozmysłową, Metodą Knilla, Denisona, Metodą Dobrego Startu, Metodą Rocławskiego.

Ponadto dzieci maja możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach z rówieśnikami, w imprezach szkolnych i klasowych. Pozostałych uczniów wdraża się do integracji z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się i sprawnymi inaczej.

W celu ułatwienia poruszania się między piętrami szkoła posiada transporter dla dzieci poruszających się na wózkach.