Profil szkoły Historia Działalność opiekuńcza Sale i gabinety Co słychać w szkole

Działalność opiekuńcza w naszej szkole

Historia

30.08.1965r zapadła decyzja o lokalizacji szkoły na działce przy ulicy 3 Maja w Szczecinie.

12.04.1966r. inwestor otrzymał zezwolenie od Ministra Oświaty i Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych na opracowanie projektu.

30.07.1066r. Zespół Orzekający w „Miastoprojekcie” zatwierdził projekt po względem techniczno-budowlanym.

Wkrótce na plac budowy wjechał ciężki sprzęt budowlany. Latem 1968 roku ukończono prace budowlane.

29.08.1968r. nastąpił odbiór końcowy budynku.

02.09.1968r. odbyło się UROCZYSTE OTWARCIE SZKOŁY.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych i administracyjnych miasta Szczecina. Aktu przecięcia wstęgi dokonali I Sekretarz KWPZPR Antoni Walaszek oraz Kierownik Szkoły, pan Bogusław Turewicz. W imieniu uczniów gości witała uczennica klasy 8a Maria Kucab.

24.04.1970r. Nadanie Szkole imienia Michała Kmiecika, społecznika, działacza Związku Polaków w Niemczech. Uroczystość była połączona z wręczeniem Szkole sztandaru i odbyła się w 25 rocznicę powrotu Ziem Zachodnich do Macierzy.

01.09.1976r. nowym dyrektorem szkoły został pan Konrad Kruzel.

Nasza szkoła jest typową TYSIĄCLATKĄ. Przez cztredzieści lat uczyło sie w niej wielu zwykłych i niezwykłych ludzi. Bez względu na to, jak potoczyły się ich losy, są absolwentami SP61! Naszymi absolwentami.