Profil szkoły Historia Działalność opiekuńcza Sale i gabinety Co słychać w szkole

Działalność opiekuńcza w naszej szkole

Sale i gabinety

Sale, salki, gabinety i gabineciki...

ü SALA AUDIOWIZUALNA już jest! W 2008 r. uczniowie rozpoczeli naukę języków obcych w nowoczesnej sali. Pracownia językowa wyposażona jest w cenny sprzęt nagłaśniający. Dzieciom w lepszej nauce języka służą: słuchawki, głośniki, sprzęt miksujący, komputer, wideoprojektor. Nauczyciele języków korzystają z programów multimedialnych. Tu nauka jest bardzo przyjemna!

W dobrze wyposażonej sali do zajęć oddziału przedszkolnego czyli „ZERÓWKI” spotykają się sześciolatki. Tu w atmosferze ciepła i bliskości maluchy poprzez zabawę połączoną  z nauka przygotowywane są do dalszej nauki.

ü W kolorowych salach nauczania zintegrowanego dzieci z klas I-III poszukują wiedzy i odkrywają świat. Na różnorodnych, ciekawych zajęciach rozwijają swoje talenty i uzdolnienia.

ü W gabinetach przedmiotowych (polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych, historycznym, plastycznym, muzycznym, informatycznym) dzieci z klas IV-VI mogą w pełni wykorzystywać swoje możliwości intelektualne i twórcze.

Inne sale także służą dzieciom:

ü  BIBLIOTEKA I CZYTELNIA  tu można spędzić czas, uzupełnić wiedzę lub odrobić lekcje. Posiada duże zaplecze (książki, słowniki, poradniki, sprzęt komputerowy, połączenie z Internetem, programy multimedialne) Otrzymaliśmy 8 nowoczesnych stanowisk komputerowych z funduszy EFS.

ü    Sala 203 tu odbywają się warsztaty, dramy, zajęcia grupowe w klasach.

ü Gabinety pedagogów specjalnych do zajęć indywidualnych dla dzieci niedowidzących, niedosłyszących.

ü    Świetlica czynna codziennie w godz. 7:00– 16:30, oferuje świetną opiekę a także bogaty program zajęć.

ü   Gabinet pielęgniarki szkolnej czynny w poniedziałki i czwartki.

ü Pracownia rękodzieła – powstają tu wykonane przez dzieci dzieła z różnorodnych materiałów: gips, modelina, liście, szkło, drewno itp. Dziecięce wyroby są ozdobą szkoły i niezwykłymi prezentami dla naszych gości.

ü    Stołówka oferuje obiady oraz śniadania

ü    Sklepik tu znajdziesz „coś na ząb”  oraz przybory szkolne.