Laboratoria Przyszłości w SP 61

Nasza szkoła bierze udział w programie „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech, której celem jest wzmocnienie i uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Celem programu jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w  kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.

Szkoła w ramach finansowania zakupiła następujące wyposażenie:

Drukarka 3D wraz z akcesoriami

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

Oświetlenie do realizacji nagrań

Statyw z akcesoriami

Gimbal

Aparat fotograficzny z akcesoriami

Lutownica

Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR)

Pen 3D z akcesoriami

Konsola/mikser dźwięku z akcesoriami