Harmonogram półkolonii

28.06.  - 09.07.2021 r.

I turnus

28.06.2021 r.

Zapoznanie z zasadami obowiązującymi w czasie półkolonii oraz regulaminem. Poznanie uczestników i obiektu. Wyjście do kina Helios na film pt. „Skąd się biorą sny”. Spacer  po  najbliższej okolicy. Zajęcia integracyjne.

29.06.2021 r.

Spacer na Wyspę Grodzką. Plażowanie, gry i zabawy. Budowanie zamków z piasku. Zajęcia plastyczno – techniczne.

Na plażę można zabrać kocyki.

30.06.2021 r.

Wyjście do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Wjazd na wieżę widokową. Wahadło Foucaulta oraz mini - koncert muzyki organowej. Zajęcia sportowe.

1.07.2021 r.

Wycieczka do Szczecińskiego Centrum Edukacji Ekologicznej "Szmaragdowe - Zdroje". Zajęcia warsztatowe w ośrodku szkoleniowym oraz zwiedzanie podziemi. Ognisko z kiełbaskami.

Konieczne są ciepłe okrycia wierzchnie, ponieważ temperatura w podziemiach wynosi ok. 8*C oraz Szczecińska Karta Aglomeracyjna upoważniająca do bezpłatnego przejazdu bądź bilety MZK 2x1godzina.

02.07.2021 r.

Wyjście do Muzeum Narodowego ze względów epidemiologicznych z  podziałem na grupy – zajęcia warsztatowe „Afryka” na Wałach Chrobrego oraz „Dzieje Szczecina” w Ratuszu.  Podczas II turnusu zamiana grup.

II turnus

05.07.2021 r.

Przypomnienie zasad obowiązujących w czasie półkolonii oraz regulaminu. Poznanie nowych uczestników półkolonii. Wycieczka z przewodnikiem po Szczecinie. Zajęcia integracyjne.

06.07.2021 r.

Wyjście do kina Helios na film pt. „Krudowie II”. Spacer  po  najbliższej okolicy. Zajęcia sportowe.

07.07.2021 r.

Wyjście do Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego - warsztaty. Gry i zabawy na parkowym placu zabaw. Zajęcia plastyczno - techniczne.

08.07.2021 r.

Wycieczka do Smętowic. Zwiedzanie mini – zoo. Gry i zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zaplecza rekreacyjnego. Ognisko z kiełbaskami.

Konieczna jest Szczecińska Karta Aglomeracyjna upoważniająca do bezpłatnego przejazdu bądź bilety MZK 2x1godzina.

09.02.2021 r.

Wyjście do Muzeum Narodowego ze względów epidemiologicznych z  podziałem na grupy – zajęcia warsztatowe „Afryka” na Wałach Chrobrego oraz „Dzieje Szczecina” w Ratuszu. Zamiana grup.

Zakończenie półkolonii.

Do dyspozycji uczestników jest ogród, plac zabaw i boisko szkolne oraz pomieszczenia szkolne z dużą salą gimnastyczną.

Uczestnicy na wszelkie wyjścia powinni zabierać małe plecaczki z piciem, drobną przekąską oraz cienką kurtką przeciwdeszczową.

Wszystkich uczestników obowiązują aktualne zasady sanitarne.

Program ze względów epidemiologicznych może ulec zmianie.