Opłaty miesięczne Regulamin HARMONOGRAM wydawania obiadów JADŁOSPIS

korzystania ze stołówki w roku szkolnym 2021/2022

oraz rozliczania opłat za obiady uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61 im. Michała Kmiecika w Szczecinie

ZAPISYWANIE

Zapisy na obiady (karta zgłoszenia) przyjmowane są online (sp61@miasto.szczecin.pl) lub osobiście w pokoju Nr 12 (administracja)

.WPŁATY

Opłata za obiady stanowi iloczyn dziennej stawki żywieniowej i liczby dni żywieniowych w danym miesiącu

- PŁATNE Z GÓRY na następny miesiąc

W przypadku nieuiszczenia opłaty w  terminie wydawanie  obiadów zostaje wstrzymane.

Wszystkie sprawy indywidualne dotyczące  np. przesunięcia terminu wpłaty, czasowej rezygnacji

i inne tylko osobiście u intendenta w pok. 12

Szkoła nie stosuje umorzeń, każda zaległość będzie egzekwowana

Wpłat należy dokonywać przelewem na konto bankowe szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Michała Kmiecika , 70-214 Szczecin, ul. 3 – go Maja 4

W tytule przelewu należy wpisać: obiad za  mc, imię i nazwisko dziecka i klasę,

Odliczenia i korekty i wpłat dokonuje wyłącznie intendent.

Wysokość opłaty za konkretny miesiąc ustala i podaje do wiadomości intendent.

Kwota przekazana na konto szkoły musi być zgodna z kwotą wskazaną przez intendenta.

ZGŁOSZENIA NIEOBECNOŚCI / ODPISY

W przypadku nieobecności, korzystającemu z posiłków przysługuje częściowy zwrot opłaty miesięcznej, proporcjonalnie

do liczby dni nieobecności.

Warunkiem uwzględnienia odliczeń jest zgłoszenie nieobecności dziecka (odwołanie obiadów na określony czas)

osobiście  w pok. 12 lub pod  nr  telefonu 91 485 17 63.

Odliczenie nastąpi od następnego dnia po zgłoszeniu.

Do odwołania obiadu dziecka zobowiązany jest rodzic lub opiekun

Wychowawca odwołuje obiady uczniów tylko wtedy, gdy klasa jedzie na wycieczkę  (na 7 dni wcześniej).

Informacja o absencji  winna zawierać konkretne daty początku i zakończenia nieobecności na posiłkach.

Informacja o np. „czasowej nieobecności” czy „do odwołania” nie będą przyjmowane.

Zwrotu opłaty za posiłki dokonuje się w formie odpisu należności w następnym miesiącu.

W przypadku braku zgłoszenia nieobecności ucznia, posiłek będzie dla niego przygotowany

I nie będzie można odliczyć opłaty za ten dzień/okres.

WYPISYWANIE

Uczeń zapisany na obiady korzysta ze stołówki do końca roku szkolnego.

Decyzję o rezygnacji ze stołówki szkolnej należy zgłosić intendentowi na piśmie,

najpóźniej do ostatniego dnia roboczego miesiąca , w którym spożywane są posiłki, w przeciwnym razie rodzice (opiekunowie) dziecka będą obciążeni kosztami pomimo, że dziecko nie korzystało z obiadów.

Koszt jednego obiadu dla ucznia wynosi  5,50 zł

Z powodu pandemii (reżim sanitarny) obiady wydawane są:

1. Zgodnie z harmonogramem godzinowym
  2. Obiady jednodaniowe (II danie + napój)

Obiadów dla dzieci nie wydajemy na  wynos.

Po spożytym posiłku naczynia i sztućce należy odstawić do wyznaczonego okienka.

Uczniowie, którzy notorycznie nie będą przestrzegać regulaminu stołówki i zasad dobrego

zachowania się na stołówce szkolnej, mogą być  pozbawieni możliwości korzystania z obiadów.

Rodzic będzie obciążony za wszelkie szkody powstałe na stołówce z winy dziecka.

Na stołówce przebywają wyłącznie uczniowie spożywający obiady.

Osoby towarzyszące czekają poza stołówką.